„Mam nadzieję, że w naszym mieście Gliwicach stać nas na merytoryczną uczciwą kampanię” – te słowa Jerzy Buzek skierował do prezydenta Gliwic. O co chodzi?

Adam Neumann dodał wpis na Facebooku, w którym pochwalił się, że z premierami Jerzym Buzkiem i Januszem Steinhoffem spotykają się regularnie. „Nasi goście z uznaniem wypowiadali się o dotychczasowych dokonaniach miasta i naszych planach na jego dalszy rozwój”. Na dowód dodano zdjęcie, na którym widać m.in. Jerzego Buzka, który jest gliwiczaninem.

Przypomnijmy, że Adam Neumann nie wystartuje w nadchodzących wyborach prezydenta Gliwic. Popiera jedynie swojego zastępcę, rybniczanina Mariusza Śpiewoka.

Zarówno Śpiewok, jak i Neumann prowadzą kampanię wyborczą. Dzisiaj w jej ramach prezydent Gliwic zamieścił zdjęcie oraz wpis dotyczący spotkania z Jerzym Buzkiem. Czytając go można odnieść wrażenie, że Buzek popiera Neumanna i Śpiewoka.

Na ten wpis stanowczo zareagował Jerzy Buzek.

„Do prezydenta Gliwic Adama Neumanna: Panie Prezydencie, zamieścił Pan zdjęcie z podpisem, którego treść stanowiła zdecydowane nadużycie. Mam nadzieję, że w naszym mieście Gliwicach stać nas na merytoryczną uczciwą kampanię” – napisał były premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

jerzy buzek neumann spiewok

Wpis Jerzego Buzka na X

neumann buzek

Screen z FB Adam Neumanna

źródło: infogliwice.pl