Kampania wyborcza już na finiszu. W Gliwicach oraz w internecie pojawia się coraz więcej „fake newsów”, ulotek wyborczych udających niezależne gazety oraz fikcyjnych, hejterskich profili szkalujących głównie faworyta wyborów.

Pozostaje mieć nadzieję, że te nieuczciwe zagrywki niektórych kandydatów nie zniechęcą gliwiczan do wzięcia udziału w wyborach.

Przypomnijmy, że o fotel prezydenta Gliwic ubiegają się:
Andrzej Gillner, który startuje z niezależnego komitetu „Efektywni dla Gliwic”. Gillner to były dyrektor Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych.
Kajetan Gornig, który startuje z niezależnego komitetu „Kajetan Gornig i Dominik Dragon”. Gornig to były radny PO w Gliwicach.
Janusz Moszyński, który startuje z niezależnego komitetu „Janusz Moszyński”. Moszyński obecnie jest komisarzem mianowanym przez premiera PiS Mateusza Morawieckiego i czasowo pełni obowiązki prezydenta Gliwic.
Adam Neumann, który startuje z niezależnego komitetu „Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza”. Neumann jest popierany przez Frankiewicz, Bezpartyjnych Samorządowców oraz KO.

Wybory już w niedzielę, 5 stycznia 2020 r.