Już 5 stycznia 2020 r. gliwiczanie wybiorą nowego prezydenta Gliwic.

Kandydaci zgłosili swoich przedstawicieli do Miejskiej Komisji Wyborczej. Jeden z kandydatów – Janusz Moszyński – zaproponował radnego PiS oraz osobę, która z list PiS startowała bez powodzenia. Inny kandydat – Adam Neumann – zgłosił byłego wiceprezydenta oraz radnego Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza.

Przez KWW Janusza Moszyńskiego zgłoszone zostały dwie osoby związane z Prawem i Sprawiedliwością. Pierwsza to radny PiS Adam Michczyński, a druga Bartosz Rybczak, który w wyborach samorządowych startował z listy PiS, zdobył 278 głosów i nie dostał się do Rady Miasta Gliwice.

KWW Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza zgłosiła natomiast byłego zastępcę prezydenta Mariusza Śpiewoka oraz Pawła Wróblewskiego – radnego Koalicji dla Gliwic.

KWW Andrzeja Gillnera zgłosił dwie osoby: Barbarę Jangrot oraz Gabrielę Ramach.

KWW SLD zgłosił Wiesława Sobolewskiego.

KWW Roberta Rzeplińskiego – Małgorzatę Czyż.

KWW Dla Gliwic – Miłosza Chruściela. Miłosz Chruściel w 2018 roku złożył rezygnację z członkostwa w PO. Wiceszef koła PO w Gliwicach w liście do Grzegorza Schetyny tłumaczył swoją decyzję „centralnym” ustalaniem list wyborczych oraz obecnością na nich żony posła Borysa Budki. Treść wiadomości przytoczył portal wPolityce.pl.

Osobą wskazaną przez Komisarza Wyborczego jest Leszek Nasiadko.