5 stycznia 2020 r. gliwiczanie wybiorą nowego prezydenta miasta. Komitety wyborcze zgłosiły pięciu kandydatów, z których czterech zostało zarejestrowanych.

O tym, czy również piąty kandydat spełnił wymogi formalne, komisja ma zdecydować w czwartek przed południem. Trzeba sprawdzić, czy komitet zebrał wymagane 3 tys. ważnych podpisów poparcia.

Zarejestrowani kandydaci:
Adam Neumann, który startuje z niezależnego komitetu „Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza”. Neumann jest popierany przez Frankiewicz, Bezpartyjnych Samorządowców oraz KO.
Andrzej Gillner, który startuje z niezależnego komitetu „Efektywni dla Gliwic”. Gillner to były dyrektor Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych.
Kajetan Gornig, który startuje z niezależnego komitetu „Kajetan Gornig i Dominik Dragon”. Gornig to były radny PO w Gliwicach.
Janusz Moszyński, który startuje z niezależnego komitetu „Janusz Moszyński”. Moszyński obecnie jest komisarzem mianowanym przez premiera Mateusza Morawieckiego i czasowo pełni obowiązki prezydenta Gliwic.

Kandydat w trakcie weryfikacji:
Marek Widuch, który startuje z list SLD. To były gliwicki radny SLD oraz były poseł tej partii.

Mimo zarejestrowania komitetów – swoich kandydatów nie wystawili:
Konfederacja, która poinformowała, że kandydatem będzie Włodzimierz Korab-Karpowicz – były wiceprezydent Gdańska,
komitet wyborczy Roberta Rzeplińskiego,
komitet Wolność w Gliwicach (nie ujawnił potencjalnego kandydata).