Nasza strona powstała po to, by rzetelnie informować o wyborach samorządowych w Gliwicach. Chcieliśmy, by gliwiczanie wybierali świadomie i by frekwencja była wysoka. To się udało!

21 października w naszym mieście w głosowaniu wzięło udział 70 413 osób, a to oznacza, że do urn poszło 50,44% wyborców uprawnionych do oddania głosu. To o 13 punktów procentowych więcej niż w poprzednich wyborach samorządowych w 2014 r. – wówczas frekwencja wyniosła 37,27%.

W ciągu kilku miesięcy naszej działalności na bieżąco podawaliśmy informacje związane z wyborami w Gliwicach. To u nas najszybciej otrzymywaliście informację o okręgach, kandydatach i ciekawostkach. Bardzo nas cieszy, że dostarczane przez nas treści cieszyły się Waszym zainteresowaniem, a świadczy o tym czas spędzany na stronie – średnio każdy z Was był na wyborygliwice.pl przez prawie 3 minuty.

Nasze dwa główne posty zachęcające do udziału w wyborach udostępniono na Facebooku ponad 400 razy, a otrzymały prawie 1000 tzw. reakcji i komentarzy.

Dziękujemy za zaangażowanie i widzimy się przy okazji następnych wyborów – już w 2019 roku.