Wybory samorządowe coraz bliżej. Najprawdopodobniej odbędą się jesienią tego roku, jednak nie brakuje głosów, że PiS może zdecydować o ich organizacji dopiero na wiosnę.

Czy w wyborach wystartuje urzędujący Zygmunt Frankiewicz? On sam nadal tego nie zadeklarował. Jednak można domyślać się, że gdyby miał inne plany, to zapewne już by to ogłosił. Jego rywalem będzie na pewno Jarosław Gonciarz, poseł PiS. Jego partia niedawno ogłosiła nazwiska kandydatów na prezydentów wielu polskich miast. Przykładowo w Katowicach Prawo i Sprawiedliwość nie wystawi kandydata, a poprze Marcina Krupę, czyli obecnego prezydenta tego miasta.

Czy pojawi się kandydat koalicji PO i Nowoczesna? Tego, póki co, nie wiadomo. Poseł Paweł Kobyliński z Nowoczesnej zapowiedział jakiś czas temu, że udzielone zostanie poparcie Zygmuntowi Frankiewiczowi, jednak lokalni włodarze PO nie deklarują tego w sposób jednoznaczny. Być może przygotowują własnego kandydata. Warto dodać, że pomiędzy przedstawicielami PO, Nowoczesnej, KOD i PSL podpisano porozumienie w sprawie wyborów. Wystawią wspólne listy kandydatów na radnych.

Co z innymi partiami? Kandydata zapewne wystawi SLD i ma nim być radny Bernard Fic.

Do wyborów przygotowuje się pewnie wielu kandydatów niezależnych lub związanych z lokalnymi stowarzyszeniami. Nie można natomiast mówić o żadnych konkretnych nazwiskach, bo mimo iż do wyborów zostało zaledwie kilka miesięcy, to nikt oficjalnie nie zapowiedział swojego startu. Czyżby wszyscy czekali na deklarację Zygmunta Frankiewicza?

źródło: infogliwice.pl